Wydarzenia_szkolne

Telekonferencja_litewskim_olimpijczykiem
Telekonferencja z litewskim olimpijczykiem

ERASMUS + to nie tylko doskonalenie różnorodnych kompetencji ale też nowe interesujące znajomości. Owocem takich znajomości było spotkanie on-line uczniów Zespołu Szkół im. M. Rataja z jednym z najlepszych biathlonistów zimowych świata, Tomasem Kaukenasem z Litwy

Wycieczka_do_Komendy_Powiatowej_Panstwowej_Strazy_Pozarnej_Ketrzynie
Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie

23 maja 2023 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej liceum pożarniczego z elementami ratownictwa medycznego udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Weekend_Grecji
Weekend w Grecji

Podczas weekendu mieliśmy niesamowitą okazję zwiedzać historyczne zabytki Peloponezu w ramach programu ERASMUS+. Odkryliśmy m. in. starożytne Mykeny, przywitaliśmy monumentalny Teatr w Epidavros, wspieliśmy się na Twierdzę Palamidi, poznaliśmy uroki miasta Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, odkryliśmy również urocze ruiny starożytnego Asini.

Po_godzinach
Po godzinach

Poza godzinami realizowanego stażu zawodowego w ramach programu ERASMUS+ skupiliśmy się m. in. na zbieraniu plastiku i ochronie roślinności. Aktywnie sprzątaliśmy plaże i tereny zielone, usuwając plastikowe odpady. Równocześnie, uczestniczyliśmy w programach ochrony roślin, ucząc się o bioróżnorodności i pielęgnując ekosystemy. Dzięki temu doświadczeniu zwiększyliśmy naszą świadomość ekologiczną i zdobyliśmy praktyczne umiejętności ochrony środowiska.

Bliskie_spotkania_jezykiem_angielskim_na_Malcie
Bliskie spotkania z językiem angielskim na Malcie

Z pozoru, szkoła to domena nauki uczniów. O, jakże to mylny stereotyp. Nauczyciele również się uczą. I to nie tylko tego, co potrzebne do nauczania, ale też wielu kompetencji dla rozwoju osobistego i społecznego. Takie możliwości stwarza i daje program ERASMUS Plus.

Zajecia_jezyka_greckiego
Zajęcia z języka greckiego

W trakcie stażu zawodowego uczestniczyliśmy w zajęciach z języka greckiego oraz angielskiego, gdzie zdobyliśmy podstawową wiedzę językową przydatną w naszych zawodach. Oprócz tego, mieliśmy również możliwość poznać specjalistyczne wyrażenia i zwroty, dostosowane do naszych konkretnych branż.

Pierwsze_dni_stazu
Pierwsze dni stażu

Chcielibyśmy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami z pierwszych dni naszego stażu zagranicznego w ramach programu Erasmus+.

No_to_do_Grecji
No to do ... Grecji

Rozpoczęliśmy podróż do magicznej Grecji! Czekają nas 3-tygodniowe staże zawodowe oraz do poznania wiele niesamowitych miejsc.

WSPIERAJĄ NAS

Festool
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
DFM Sp. z o.o. producent mebli tapicerowanych
Primavera Furniture
Wydział Nauk Technicznych UWM
Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna
Ochotnicza Straz Pożarna w Reszlu