Wydarzenia_szkolne

Kolejny_rok_kolejna_gala_rozdania_nagrod
Kolejny rok i kolejna gala rozdania nagród!

Uczennice Karolina Róża Nowińska z klasy V TG i Gabriela Janowska z klasy II TG pod opieką nauczyciela Krzysztofa Jelisiejewa, wzięły udział w VIII Edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra 2023.

Entuzjazmu_nam_nie_brakuje
Entuzjazmu nam nie brakuje

To już kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, w której brali udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

Narodowe_Czytanie_2023
Narodowe Czytanie 2023

13. września 2023 r. w słoneczne popołudnie wychowankowie Internatu ZS w Reszlu w obecności Pani Julity Okrąglewskiej i Pani Magdaleny Kuleszo wybrali się do Parku Miejskiego, by w okolicznościach przyrody, w pobliżu pomnika Stefana Żeromskiego, delektować się powieścią „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Nad_Niemnem_Elizy_Orzeszkowej_lektura_12_odslony_Narodowego_Czytania
Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12 odsłony Narodowego Czytania

Co roku podczas akcji Narodowego Czytania wspólnie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Erasmus_slonecznej_Hiszpanii
Erasmus + w słonecznej Hiszpanii

Podczas, gdy wszyscy szykowali się do wakacyjnego odpoczynku, nauczyciele z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu rozpoczynali dwutygodniowe szkolenia w Hiszpanii w ramach realizacji celów projektu Erasmus +.

Zakonczenie_roku_szkolnego
Zakończenie roku szkolnego

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole. Rok pracy, sukcesów, trudności, wzlotów i upadków. Przed nami wakacje, zasłużony czas wypoczynku i beztroski wolnej od obowiązków i porannych pobudek.

Alicja_Krainie_Czarow
Alicja w Krainie Czarów

Miło mi powiadomić społeczność Zespołu Szkół im. M. Rataja, że nasza uczennica Marcelina Filipczyk z kl. I TAK zagrała główną rolę w sztuce “Alicja w Krainie Czarów”, zrealizowanej w ramach projektu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reszlu.

Kolo_gier_bez_pradu
Koło gier bez prądu

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, a wokół czuć już wakacyjną aurę. Korzystając z ostatnich dni spędzanych w internacie gromadzimy się o wiele częściej niż dotychczas na spotkaniach „koła gier bez prądu”, by nacieszyć się swoim towarzystwem, odreagować wszelkie nagromadzone napięcia w zdrowy sposób, pośmiać się, pogłówkować i napić dobrej kawy.

WSPIERAJĄ NAS

Festool
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
DFM Sp. z o.o. producent mebli tapicerowanych
Primavera Furniture
Wydział Nauk Technicznych UWM
Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna
Ochotnicza Straz Pożarna w Reszlu