






Wydarzenia_szkolne
Jaki był kętrzyński Żyd? To pytanie przyświecało uczestnikom questu ulicznego po Kętrzynie, na który udali się uczniowie klasy I TI/TAK w towarzystwie znakomitego historyka, Dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Biblioteczno - Kulturalnego p. Tadeusza Korowaja.
20 września w Gudnikach koło Reszla uczciliśmy 80 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji w Kościele pw. Andrzeja Boboli odprawiona została msza święta, a tuż po niej odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej
17 września obchodzimy 81 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Jesteśmy winni pamięć ofiarom tego sowieckiego barbarzyństwa.
Tadeusz Ogłuszka – nauczyciel niezwykle ciepły, z przemiłym uśmiechem na twarzy i sercem na dłoni. Pomocny, życzliwy, bardzo lubiany przez uczniów i kadrę pedagogiczną. Po 37 latach rozpoczął nowy etap – aktywnego wypoczynku i realizacji planów, które dotychczas ograniczał czas. Jakie przemyślenia towarzyszą mu na zawodowej mecie?
W sobotę 5 września 2020 roku odbędzie się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku czytany będzie dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
Dzień 1 września, który większości z nas kojarzy się z radosnym gwarem na szkolnych apelach, w tym roku odbiegł od schematu. W przeważającej części szkół odbyły się jedynie spotkania klas pierwszych, natomiast pozostała część młodzieży dopiero 2 dnia września przekroczy próg szkoły po wyjątkowo długiej przerwie.
W całej Polsce rozpoczął się długo wyczekiwany czas egzaminów końcowych w szkołach ponadgimnazjalnych. 8 czerwca odbył się pierwszy z nich – egzamin maturalny z języka polskiego.
Złożono ostatnie podpisy w księdze szkoły potwierdzające odbiór świadectwa i nadszedł czas… wolności. Bez zadań, prac domowych, dzwonków, porannych pobudek, dojazdów i wymagań nauczycieli…. Dzisiaj jeszcze nie wiedzą, że z czasem w pamięci pozostanie tylko wspomnienie wspaniałych ludzi, długoletnich przyjaźni, wzruszających chwil