PIŁKARKI RĘCZNE LUKS „ORLIK” RESZEL MISTRZYNIAMI W LIDZE WOJEWÓDZKIEJ JUNIOREK

16.01.2011r. odbył się decydujący mecz o Mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej juniorek, tym razem Reszelanki podejmowały zespół MKS „Truso” Elbląg. Wcześniej „Orliczki” pokonały Elblążanki na ich terenie 30:24.

Nasze zawodniczki były bardzo zmotywowane do gry – zwycięstwo dawało tytuł mistrzowski, awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek oraz prawo organizacji tych zawodów w Reszlu.

Od początku meczu Orliczki przystąpiły do zdecydowanego ataku, w ósmej minucie gry prowadziły 5 : 0, a w 22 min. było już 15 : 2. Elblążanki nie mogły znaleźć recepty na znakomicie grającą w defensywie drużynę Orlika, wspieraną skutecznymi interwencjami bramkarki Aleksandry Perłowskiej, co przyniosło zdecydowane prowadzenie już po pierwszej połowie (21 : 7). Druga część meczu wyglądała podobnie – dobra gra w obronie, skuteczne kontrataki i udane akcje w ataku pozycyjnym przyniosły niespodziewanie wysokie zwycięstwo 41 : 17.

Warto dodać, że dwie zawodniczki Truso trenują z pierwszoligowym Startem Elbląg.